Роз’яснення щодо надання багатоцільової грошової допомоги для населення, яке постраждало від воєнних дій Благодійним фондом «Право на захист» у Сахновщинській громаді
У Сахновщинській громаді за адресою вул. Народна, 2 (будинок культури) з 24 жовтня працюють реєстратори Благодійного фонду «Право на захист», які є партнерами Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та реалізують проект з надання фінансової допомоги населенню, яке постраждало від воєнних дій.
Важливо! Збір даних та реєстрація населення працівники Благодійного фонду «Право на захист» будуть здійснювати до 11 листопада ( з 11:00 до 16:00).
У цьому пості ми розберемо та роз’яснимо актуальні питання щодо надання багатоцільової грошової допомоги для населення Сахновщинської громади Благодійним фондом «Право на захист».
1.Мета:
Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) проводить збір даних для надання грошової, людям, які постраждали внаслідок воєнних дій з метою допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби, зокрема, на тимчасове житло, харчування та предмети особистої гігієни.
2. Сума грошової допомоги
Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 року та становить 2220 грн. на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.
Для додаткової допомоги до зимового періоду, УВКБ ООН продовжить надання багатоцільової грошової допомоги усім новозареєстрованим в програмі (2220 грн. на місяць на 1 особу, для покриття базових потреб під час зими, максимально до 6 місяців).
3. Критерії вразливості
З метою забезпечення аби допомога надавалася тим, хто її більше потребує, УВКБ ООН в Україні застосовуватиме критерії відповідності, спрямовані на тих, кому допомога необхідна для задоволення першочергових потреб.
Критерії відповідності включають:
1. осіб чи сімей, які відносяться до однієї з категорій нижче:
• внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 р;
• населення, постраждале внаслідок воєнних дій від 24 лютого 2022 р. в таких областях, як Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська;
• люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 р.
2. відповідають одному або декільком із наведених нижче критеріїв вразливості:
• родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше);
• родина, яку очолює одна самотня / кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років;
• родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
• прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);
3. які не були зареєстровані з УВКБ ООН раніше, а також не отримували грошову допомогу від інших організацій.
Особи, які відповідають критеріям вразливості, повинні також відповідати соціально-економічним критеріям та мати місячний дохід менше 5,400 грн. на одного члена родини.
Увага: Якщо ви були зараховані на фінансову допомогу в розмірі 2220 грн/особа/місяць від іншого агентства ООН/гуманітарної організації, ви не можете бути зараховані на допомогу УВКБ ООН. Це один і той самий вид допомоги, який реалізують різні агентства.
Ті ВПО, які вже надали свої дані для включення у програму грошової допомоги від УВКБ ООН, отримають свої виплати за умови, що вони не отримували грошову допомогу від іншої організації.
4. Процес збору даних
Особи під опікою УВКБ ООН проходитимуть співбесіду з партнером УВКБ ООН «Право на Захист» у центрах збирання даних з метою визначення чи відповідають вони критеріям вразливості. Лише особи, які відповідають критеріям, будуть включені у програму багатоцільової грошової допомоги. Центр збирання даних працює з понеділка по п’ятницю з 11.00 до 16.00 за адресою: Сахновщинський будинок культури, вул. Народна,2.
Про невідповідність критеріям вразливості особи будуть проінформовані співробітником партнерської організації вже після співбесіди у центрі збирання даних.
5. Які документи з собою потрібно мати
З собою потрібно мати оригінали наступних документів на кожного члена родини:
• податковий номер;
• національний паспорт або інші документи, що посвідчують особу;
• довідка ВПО (за наявності);
• гривнева банківська картка головного заявника;
• свідоцтво про народження дітей (за необхідністю);
• документ, що посвідчує законну опіку над дитиною (за необхідністю);
• посвідчення/медична довідка у разі інвалідності або хронічного захворювання (за необхідністю).
6. Як отримати грошову допомогу УВКБ ООН і не стати жертвою шахрайства
Вся надана інформація є конфіденційною і буде занесена в базу даних УВКБ ООН. Надаючи свої персональні дані, ви даєте згоду на передачу деяких даних постачальнику фінансових послуг з метою отримання фінансової допомоги.
7. Покриття програми
За погодженням з урядом та гуманітарними організаціями, збирання даних для включення у програму грошової допомоги УВКБ ООН буде проводитися у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська
8. Спосіб виплати
Вся сума відразу за 3 місяці буде перерахована особі (визначеній при реєстрації на допомогу) шляхом переказу на вказану при реєстрації банківську карту.
9. Співпраця з Міністреством соціальної політики
УВКБ ООН cпівпрацює з Міністерством соціальної політики згідно спільного Меморандуму про взаєморозуміння у виявленні та перенаправленні літніх людей з числа ВПО та з числа населення, яке постраждало внаслідок військових дій, для отримання багатоцільової грошової допомоги від УВКБ ООН.
Міністерство соціальної політики проводить перевірку та відбір з-поміж тих, хто звернувся через https://aid.edopomoga.gov.ua/ та передає до УВКБ ООН списки тих, хто належить до літніх людей з числа ВПО та з числа населення, яке постраждало внаслідок військових дій.
УВКБ ООН звіряє списки всередині організації, а також з іншими агентствами, які надають багатоцільову грошову допомогу, і люди, які вже отримали цей вид допомоги, видаляються зі списків.
10. Механізм скарг і відповідей
Якщо у Вас виникли запитання щодо допомоги УВКБ ООН, або у Вас є відгук, пропозиція чи скарга щодо роботи УВКБ ООН та/або персоналу партнерської організації, Ви можете дзвонити на гарячу лінію УВКБ ООН за номером: 0800307711.
11. Контакти для запитів щодо грошової допомоги
Гаряча лінія УВКБ ООН: 0800307711
Для інформації щодо локацій: https://t.me/IDPhelp