У Сахновщинській громаді продовжуються фіксуватись випадки захворювання на сказ: Що потрібно знати та як вберегтись від захворювання?
Шановні мешканці Сахновщинської громади!
У нашій громаді продовжують фіксувати випадки захворювання тварин на сказ. Тож, задля попередження та уникнення ще більшого поширення захворювання сказу на нашій території, уважно ознайомтесь з нижче зазначеною довідковою інформацією!
А також, з метою охорони здоров’я людей та свійських тварин, наполегливо рекомендуємо звернутись до Сахновщинської дільниці ветеринарної медицини для щеплення тварин проти сказу. Адреса дільниці: вул. Залізнична (Станіславського), б. 17, сел. Сахновщина. Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 14.00.
💬 Про захворювання:
Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу, яке вражає центральну нервову систему.
🧬 Причини сказу і шляхи передавання інфекції ЛЮДИНІ:
Людина може заразитися сказом від інфікованої тварини через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
Початкові симптоми сказу — підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.
📌 В РАЗІ ЗАХВОРЮВАННЯ ЧИ ПІДОЗРИ НА ЗАРАЖЕННЯ ЛЮДИНИ, ОБОВ’ЯЗКОВО ЯКНАЙШВИДШЕ ПОТРІБНО ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ДОПОМОГОЮ ДО ЛІКАРІВ!
🧬 Причини сказу і шляхи передавання інфекції ТВАРИНАМ:
Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання, які діляться на:
1. Початкову стадію (триває до п’яти днів). Симптоми: наявні сліди від укусів, гризуть місце укусу, ласкаві, примхливі, насторожені одночасно, слабкий апетит, їдять неїстівне, слинотеча, блювота.
2. Збуджену стадію (2–3 дні). Симптоми: агресивні, збуджені, нападають, намагаються утекти, гризуть землю, їдять неїстівне, конвульсії, блювота, параліч, косоокість.
3. Паралітична стадія (2–4 дні). Симптоми: виснаження, повний параліч, смерть.
🩺 Профілактика сказу.
Для профілактики сказу необхідно: регулярно вакцинувати свійських тварин та уникати контактів із потенційно небезпечними тваринами.
Стережіться безпритульних, а тим більше диких тварин, які не бояться самі до вас підійти!
Читати більше: https://phc.org.ua/kontrol-zakhvoryuvan/inshi-infekciyni-zakhvoryuvannya/osoblivo-nebezpechni-infekcii/skaz
✅Звертаємо вашу увагу на важливість своєчасного щеплення для збереження здоров'я вашого улюбленця та попередження поширення захворювання серед тварин у нашій громаді. Будьте відповідальними господарями та приєднуйтесь до заходів з профілактики сказу!