Новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду
На початку жовтня Мінсоцполітики запровадило новий механізм виплати громадянам, які надають соціальні послуги з догляду. Що передбачає новий Порядок? Кому та в якому розмірі надається зазначена компенсація? Які документи та куди необхідно подати, аби отримати 10 000 грн. за догляд?
Основною метою нещодавно затвердженого Порядку (https://bit.ly/3jqH1yc) є підвищення соціальної виплати за здійснену послугу із догляду в залежності від підтвердження кваліфікації до 10 000 грн. щомісячно за догляд за однією людиною.
“Догляд вдома” – це що?
“Догляд вдома” – це соціальна послуга, яка передбачає допомогу:
у веденні домашнього господарства (приготування їжі, косметичне прибирання житла, піднесення вугілля, дров, піднесення води з колодязя чи колонки; розчищення снігу, дрібний ремонт одягу, звірка та оплата комунальних платежів);
у самообслуговуванні чи догляді за дитиною з інвалідністю: вмивання, обтирання, обмивання; зміна постільної білизни; за потреби виконання реабілітаційних, лікувально-фізичних вправ та ін.;
у написанні заяв, скарг, отриманні довідок, інших документів, веденні переговорів з питань отримання соціальних та інших послуг;
у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;
в оформленні субсидії на комунальні послуги. Крім того, доглядальник має викликати лікаря, працівників комунальних і транспортних служб, провідувати підопічного в лікарні чи просто спілкуватися з ним, читатиме газети, журнали, книги.
Кому призначається компенсація за догляд?
Право на компенсацію за догляд має фізична особа, яка надає соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, пройшла підготовку та перепідготовку з основ догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися та є:
громадянами похилого віку;
особами з інвалідністю;
невиліковно хворими, а також хворими, що потребують тривалого лікування;
дітьми з інвалідністю;
дітьми, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захво-ювання)
Важливо! Компенсація призначається і виплачується фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на професійній основі, які:
не перебувають у трудових відносинах;
не є фізичними особами – підприємцями;
не провадять незалежної професійної діяльності;
не перебувають на обліку як безробітні.
Який розмір компенсації передбачений за догляд?
Розмір компенсації визначається з розрахунку 70% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі за одну годину догляду за однією особою, але не більше ніж 360 годин на місяць.
Куди необхідно подати заяву для призначення компенсації за догляд?
до ЦНАПу;
до сільської/селищної/міської ради;
через портал “Дія”.
Детальніше про перелік документів, які мають подаватись надавачем соціальної послуги із догляду https://bit.ly/3GdEhhx
Якщо у вас залишились питання з цього приводу, можете звертатися за безоплатною правовою допомогою до відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги».
Адреса: смт Сахновщина, вул. Тарасів Шлях, 68 (2-й поверх).
Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 8.00 год. до 17.00 год.
Телефон: (05762) 3-11-04, 0508457665
Електронна пошта: sakhnovshchynske@ukr.net
Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).
Ми допоможемо захистити Ваші права!