A A A K K K
для людей із порушенням зору
Сахновщинська селищна рада
Харківська область, Красноградський район

Заборона пластикових пакетів, або на які зміни чекати у 2022 році

Дата: 23.11.2021 08:16
Кількість переглядів: 193

Уже на початку 2022 року в Україні розпочне діяти заборона на продаж пластикових пакетів. Звертаємо увагу на основні положення Закону України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який вводиться в дію 1 січня 2022 року.

 

Відповідно до статті 50 Конституції України, кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена.

 

Оскільки, одна з основних проблем світової спільноти – надмірне використання пластикових пакетів, що призвело до масового забруднення земного і водного просторів та спричинило погіршення здоров’я населення, все більше країн виступає за жорстке врегулювання питання щодо використання пластику.

Отож, прийнятий 1 червня 2021 року Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження  з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища   та благоустрою територій.

Перш за все, Закон забороняє використання надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів, крім біорозкладних пакетів та надтонких пакетів, котрі використовуються  як первинна упаковка та відповідають наступним нормативам: надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду.

Відповідно до ст. 3 цього Закону, заборонено безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Ця заборона не розповсюджується на біорозкладні пакети  та надтонкі пакети,  котрі використовуються як первинна упаковка.

В той же час біорозкладні пакети мають відповідати  міжнародним європейським стандартам, містити маркування. Порядок маркування визначається КМУ.

Контроль за дотриманням законодавства у сфері розповсюдження пластикових пакетів покладається на орган, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;

За недотримання норм законодавства на порушників чекають:

за використання надтонких пластикових пакетів, тонких пластикових пакетів та оксорозкладних пластикових пакетів передбачається штраф у розмірі від 1000 до 2000  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів – у розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян;

 за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від 200 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Якщо у вас залишились питання з цього приводу, можете звертатися за безоплатною правовою допомогою до відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги».

Адреса: смт  Сахновщина, вул. Тарасів Шлях, 68 (2-й поверх).

Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 8.00 год. до 17.00 год.

Телефон: (05762) 3-11-04,  0508457665    

Електронна пошта: sakhnovshchynske@ukr.net

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).

Ми допоможемо захистити Ваші права!

Продаж земельної ділянки та сплата податку

Фізична особа, у разі продажу належної їй земельної ділянки, вправі не сплачувати податок на доходи фізичних осіб та військовий збір якщо:

розмір земельної ділянки не перевищує норми безоплатної передачі (ст. 121 Земельного кодексу України);

ділянка перебуває у власності продавця понад 3 роки ;

фізична особа продає нерухоме майно вперше протягом року.

Зверніть увагу, що умова перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане платником у спадщину.

Важливо зазначити, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, залежно від їх призначення, отриманих ним у власність у процесі приватизації.

Встановлено такі норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам із земель державної/комунальної власності:
- для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.

В іншій ситуації громадянину доведеться сплачувати 5% ПДФО та 1,5% військового збору від вартості земельної ділянки, установленої в договорі. Для продавців – нерезидентів ставка ПДФО в разі продажу належної їм нерухомості становить 18%.

Договір купівлі-продажу земельної ділянки повинен містити всі умови, перелічені в статті 132 Земельного кодексу України, в тому числі кадастровий номер, цільове призначення, склад угідь, наявні обмеження тощо.
          Перед укладенням угоди слід перевірити реєстрацію земельної ділянки в Державному земельному кадастрі та реєстрацію права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
          Нотаріус посвідчує відповідний договір лише за наявності оціненої вартості такого нерухомого майна та документа, що підтвердить сплату податку на доходи до бюджету продавцем. Такий податок майбутній продавець перераховує до бюджету за місцем нотаріального посвідчення зазначеної угоди.

 Якщо у вас залишились питання з цього приводу, можете звертатися за безоплатною правовою допомогою до відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги».

Адреса: смт  Сахновщина, вул. Тарасів Шлях, 68 (2-й поверх).

Графік роботи: понеділок - п'ятниця з 8.00 год. до 17.00 год.

Телефон: (05762) 3-11-04,  0508457665    

Електронна пошта: sakhnovshchynske@ukr.net

Всеукраїнська гаряча телефонна лінія – 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів в межах України).

Ми допоможемо захистити Ваші права!

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь