ДПС ІНФОРМУЄ
Звертаємо увагу на важливість дотримання трудового законодавства. Начальник управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Харківській області Артем Остапов повідомив, що під час проведення фактичних перевірок здійснюється контроль за дотриманням трудового законодавства. Так, під час проведення перевірки підприємства А в жовтні 2021 року, було встановлено працю неоформленого громадянина.
Такі матеріали направляються до Головного управління Держпраці, в рамках підписаного Договору про співробітництво та партнерство, для вжиття заходів.
Окрім цього, проводиться роз’яснювальна робота з роботодавцями та працівниками з питань необхідності офіційного працевлаштування та виплати офіційної заробітної плати.
ГУ ДПС у Харківській області звертає увагу на важливість дотримання трудового законодавства. Для уникнення відповідальності роботодавцям необхідно працювати відповідно до норм трудового законодавства і своєчасно та у повному обсязі виплачувати працівникам зарплату не менше мінімальної.
Харківські податківці роз’яснюють нюанси застосування програмних РРО
Заступник начальника Головного управління ДПС у Харківській області Олег Німий надав коментар щодо використання ПРРО підприємцями, які вирішили змінити місце своєї діяльності.
Зокрема, посадовець розповів, що у разі зміни найменування або адреси господарської одиниці, де використовується ПРРО, суб’єкту господарювання необхідно надати до контролюючого органу повідомлення про об’єкти оподаткування за ф.20-ОПП із вказанням нової адреси місця здійснення діяльності та заяву 1-ПРРО з позначкою «перереєстрація».
Заява про проведення перереєстрації або внесення змін до ПРРО подається за умови направлення останнього фіскального звітного чека та закриття зміни на такому ПРРО.
У разі несплати збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування декларація вважається неподаною
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються державні гарантії та звільнення від відповідальності.
Відповідно до абзацу шостого п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ строк, одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ державні гарантії та звільнення від відповідальності.
Згідно з абзацом другим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації; другого платежу – до 01 листопада 2023 року; третього платежу – до 01 листопада 2024 року.
Як декларанту розрахувати базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо валютних цінностей?
Головне управління ДПС у Харківській області інформує, що для валютних цінностей базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
При цьому застосовуються наступні правила:
-
у разі якщо така грошова вартість визначена в іноземній валюті, вартість таких валютних цінностей зазначається у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України (далі – НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
-
у разі якщо така грошова вартість визначена у вигляді банківських металів, вартість банківських металів зазначається, виходячи з маси та облікової ціни банківських металів, розрахованої НБУ станом на дату подання декларантом одноразової (спеціальної) добровільної декларації.