Сахновщинська селищна рада
Харківська область, Красноградський район

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ КОРОНАВІРУСУ

Дата: 11.03.2021 07:29
Кількість переглядів: 371

Фото без опису  Фото без опису

 

 

 

Шановні жителі громади!

            12 березня спливає рік, як в Україні був введений перший карантин задля боротьби з розповсюдженням коронавірусної хвороби.

            Усі ми пам’ятаємо ті панічні настрої, страх за себе та своїх рідних. У паніці нічого доброго немає, а от обережність та свідомий підхід до особистої безпеки ніколи не завадить.

            Сьогодні ми всі вже звиклися з реаліями життя в пандемію. І багато хто з нас «ослабив оборону» і почав нехтувати карантинними нормами. Але ж хвороба нікуди не поділася - і ми, як і раніше, маємо всіма можливими способами намагатися зберегти від неї себе і своїх близьких.

На питання щодо основних принципів профілактики коронавірусної хвороби та першочергових кроків у разі підозри на захворювання ми попросили відповісти сімейного лікаря, медичного директора КНП «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ САХНОВЩИНСЬКОЇ СРКРХО» В. Фінтісова: 

ЩО РОБИТИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ КОРОНАВІРУСУ ТА ЗМЕНШЕННЯ РИЗИКУ ПОШИРЕННЯ?

  • Бути свідомими та зменшити соціальну активність. Зберігати спокій і не панікувати. Використовувати та розповсюджувати інформацію тільки з перевірених джерел. Дбати про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими найчастіше користуєтеся (наприклад, мобільного телефону та комп’ютера). Уникати рукостискання та поцілунків при зустрічі з друзями, колегами, знайомими, сусідами тощо.

Дотримуйтесь загальних рекомендації щодо профілактики COVID-19:
-слід мити руки з милом протягом не менш, ніж 20 секунд;
- не торкайтеся брудними руками очей, носа та рота;
- якщо захворіли - залишайтеся вдома;
- потрібно чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот, ніс серветками;
- регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;
- з людьми тримайте дистанцію в 1,5 метри, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.

ЯКІ БУДУТЬ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ COVID-19 ЛІТНІМ ЛЮДЯМ:
- Дотримуйтесь загальних рекомендацій стосовно гігієни. Без нагальної потреби не виходьте з дому. Якщо захворіли - залишайтеся вдома. Не йдіть до свого лікаря з метою поміряти тиск та поспілкуватись. Якщо ви - користувач програми “Доступні ліки”, то в разі закінчення відповідних лікарських засобів, звертайтесь до свого сімейного лікаря або терапевта ПО ТЕЛЕФОНУ, щоб отримати електронний рецепт дистанційно. Користуйтеся допомогою онуків, рідних, сусідів в разі потреби придбати ліки, товари першої необхідності, продукти.

ЯК БУТИ З ПРОФІЛАКТИКОЮ COVID-19 ТИМ, ХТО ПРАЦЮЄ В ОФІСАХ, УСТАНОВАХ, НА ПІДПРИЄМСТВАХ:

- Вітайтеся з колегами безконтактно. Мийте руки до входу в кабінет або приміщення. Не торкайтеся чистими руками перил, ручок дверей тощо. Регулярно дезінфікуйте поверхні в тих місцях, де ви знаходитесь, та поверхні приладів та пристроїв, на яких працюєте (наприклад, це можуть бути дверні ручки, поручні, столи, підвіконня, клавіатура, смартфон, пульт управління, касовий апарат тощо). Регулярно провітрюйте приміщення. Максимально використовуйте онлайн-ресурси для проведення нарад, конференцій та ін. Не проводьте зборів колективів. Якщо працюєте з людьми, подбайте про власний захист та тримайте дистанцію. Подбайте про безпечний прийом їжі на роботі. Якщо захворіли ви або члени вашої родини, залишайтесь вдома. 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО З’ЯВИЛИСЯ ПЕРШІ СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ?

  • Залишайтеся вдома. Подзвоніть своєму сімейному лікарю. Опишіть йому симптоми, історію подорожей. Розкажіть про те, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані. Виконуйте інструкції свого лікаря. У невідкладних станах — температура вище 38, яка не збивається, та ускладнене дихання — терміново викликайте “швидку” за номером 103.

КОЛИ ПОТРІБНО ЙТИ НА САМОІЗОЛЯЦІЮ?

  • Самоізоляція допомагає зупинити розповсюдження вірусу, не інфікувати колег, друзів, рідних. Вона потрібна для тих, хто має симптоми або встановлений COVID-19. А також для тих, очікує результати тесту на коронавірус або близько контактував з особами, що захворіли на коронавірус.

На самоізоляцію потрібно йти: 
- При раптовому ГРЗ, що супроводжується лихоманкою, наявністю кашлю або утрудненого дихання. При цьому за 14 днів до появи симптомів пацієнт контактував з людиною, яка має підтверджений COVID-19 або підозру на нього чи повернувся з країни/регіону із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до ситуаційних звітів ВООЗ.
- При тяжкому гострому респіраторному захворюванні, коли температура перевищує 38ºС та наявний хоча б один з наступних симптомів: кашель або утруднене дихання.
- При наявності лабораторно підтвердженого захворювання COVID-19, незалежно від клінічних ознак та симптомів.
- При контакті з людиною, у якої діагностовано COVID-19, незалежно від наявності симптомів.

Контакт з людиною з підтвердженим COVID-19 означає:
- спільне проживання;
- прямий фізичний контакт на кшталт рукостискання;
- контакт із хворим(и) на COVID-19 на відстані до одного метру протягом 15 хвилин і більше, за умови, якщо маску було вдягнуто неправильно або взагалі не вдягнуто;
- перебування у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування лікарні та ін.) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метру;
- контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19.

            Просимо всіх жителів та гостей Сахновщинської громади суворо дотримуватися карантинних заходів та правил особистої гігієни. Лише так можна припинити розповсюдження коронавірусної хвороби. Бажаємо здоров’я!  

Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої  уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин.

Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації. У цій статті ви знайдете найпоширеніші фейки на цю тему та дізнаєтеся, чому не варто їм вірити.

Пам’ятайте, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

 

Найпоширеніші міфи про вакцинацію:

1. Вакцина Covishield — це «генерик», який не має нічого спільного з вакциною Oxford/Astrazeneca.

Факт:  Це неправда. Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки крові (Serum Institute of India) за ліцензією AstraZeneca. По суті, Covishield — це та сама вакцина AstraZeneca, тільки виготовлена на індійському заводі. Вона схвалена для екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ). Дозвіл на її використання також дали Велика Британія, Канада, Європейський Союз та Індія. В Україні теж ретельно вивчили всі документи, які надав виробник, та 22 лютого 2021 р. зареєстрували цю вакцину для екстреного застосування.

2. В Україні внаслідок вакцинації проти COVID-19 померли 2 людини

Факт: В Україні не зареєстровано жодної смерті внаслідок вакцинації проти COVID-19. В мережі поширюють фото чоловіка та жінки, які нібито стали жертвами вакцинації. Зваоротній пошук цих фото показав, що на них зображені американські актори Пайпер Перрі та Джонні Сінс.

3. Через низьку ефективність вакцини Oxford/AstraZeneca ВООЗ рекомендує використовувати її тільки в надзвичайних випадках, коли держава не може закупити якісніший препарат.

Факт:  Насправді всі вакцини проти COVID-19 зареєстровані ВООЗ тільки для екстреного медичного застосування, тобто їх дозволено використовувати лише в надзвичайних ситуаціях, як-от пандемія. Поки неможливо вакцинувати всіх охочих, ВООЗ рекомендує вакцину Oxford/AstraZeneca для щеплення медичних працівників та людей віком 65 років і старше. Ніяких застережень, що цю вакцину можна застосовувати лише у крайньому разі, ВООЗ не давала.
Навіть якщо вакцина не має стовідсоткової ефективності, це не означає, що після вакцинації громадяни залишаються незахищеними. Навіть якщо після щеплення цією вакциною ви все одно захворієте на коронавірусну хворобу, її перебіг буде набагато легшим, а ймовірність отримати ускладнення – набагато нижчою.

4. У світі зафіксовані випадки смерті в результаті вакцинації проти COVID-19.

Факт:  У середині січня з'явилися повідомлення, що невдовзі після вакцинації Pfizer/BioNTech у Норвегії померли 33 людини у віці 75 років і старше. Мережею також поширюється інформація про випадки смерті літніх осіб чи медперсоналу в інших країнах. Аналіз, здійснений Всесвітньою організацією охорони здоров’я, засвідчив, що летальні випадки відповідають очікуваному рівню смертності від різних причин для людей цього віку і немає підстав вважати, що вони пов'язані з вакцинацією. ВООЗ наразі не зафіксувала жодного випадку смерті після щеплення вакциною проти коронавірусу, заявляє експертка організації Маріанджела Сімао.

5. Люди заразилися COVID-19 в результаті вакцинації.

Факт:  Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процес може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього.

6. Вакцини Pfizer і Moderna спричиняють сильний анафілактичний шок

Факт:  Насправді сильну алергічну реакцію після вакцинації фіксують лише в одному випадку на сотні тисяч вакцинованих. За даними Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США, протягом десяти днів зі старту в США масової вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech зафіксували 11,1 випадку важких алергічних реакцій на мільйон введених доз. У більшості пацієнтів, які  їх мали, у минулому була тяжка алергія на інші ліки. У США під час щеплень вакциною Modernа зареєстрували 2,5 випадки алергічних реакцій на мільйон доз.

7. Вакцина Pfizer призводить до безпліддя у жінок.
Факт:  Поширюється твердження, що нібито  вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білок синцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Насправді якщо вакцина може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка, те саме відбувалося б під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку по всьому світі, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда.

8. Вакцина проти коронавірусу спричиняє розсіяний склероз.

Факт: Насправді лише в єдиному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у волонтера виявили розсіяний склероз, в іншому — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації.

9. мРНК-вакцини — генетична зброя, яка змінює наші гени.

Факт: мРНК-вакцини проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована  наша ДНК. Це означає, що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19.

10. Всі індійські вакцини набагато гірші за європейські.

Факт: Виробництво вакцин вимагає дотримання надзвичайно високих стандартів якості, тому дуже мало компаній можуть запустити такі процеси. В Індії працюють понад 3 тисячі фармкомпаній та понад 10 тисяч фармвиробництв. Вона посідає третє місце на світовому фармринку. Саме Індія забезпечує приблизно 65% світового ринку вакцин. Індійський Serum Institute, який виробляє AstraZeneca (CoviShield), – це найбільше підприємство світу з виробництва вакцин, котре експортує свою продукцію до 140 країн. 65% всіх дітей на планеті хоча б раз робили щеплення вакциною від цього виробника. Препарати Serum Institute вже багато років використовують в Україні. Всі вакцини від Serum Institute мають відповідний висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо якості та безпечності.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь